1 prechádzka na 4 detské ihriská v MČ Nové Mesto

apr 20, 2022 | Detské ihrisko vonkajšie

Nie je to tak dávno, čo neďaleko Račianskeho mýta v Bratislave vyrástli 2 nové rezidenčné štvrte na bývanie – Urban Residence a Rezidencia Pri mýte. Počas jarnej prechádzky sme boli preskúmať nové detské ihriská v tejto oblasti, ako aj oprášiť tie staršie. 

K prvému ihrisku sa dostanete poľahky, keď zo zastávky električiek s názvom “Ursínyho” prejdete pár metrov do vnútrobloku novej štvrte. Veľká hasičská veža so zatočenou šmykľavkou je neprehliadnuteľná. Rovnako aj  netradične a zábavne upravený kopcovitý terén malého parku.

Malý parčík povedľa otvorili len nedávno (Apríl 2022). Poteší najmä menšie deti – pieskoviskom či domčekom. Kolotoč, váhadlová hojdačka a pieskovisko je určené aj pre deti s hendikepom. Priestor tu však našli aj 2 ping-pongové stoly.

Ďalšie 2 detské ihriská nájdete ukryté medzi domami vo vedľajšej Rezidencii Pri mýte. Potešilo využitie kopcovitého terénu na šmykľavky a lanové zostavy. Nájdete tu však aj hojdačky,  húpacie koníky či pieskovisko pre menšie deti.

Na opačnej strane Račianskej ulice v staršej historickej zástavbe nájdete vo vnútrobloku Detské ihrisko na Americkej – Ľubľanskej ulici. Hoci ide o menšie lokálne detské ihrisko nájdete tu zopár jedinečných prvkov. Predovšetkým je to rozsiahle pieskovisko s formičkami a bágrami na hranie. Zaujímavosťou je aj retro kolotoč – známa “zemeguľa”, preliezka nášho detstva, ktorá je prekvapivo funkčná.  Nájdete tu tiež 2 ping-pongové stoly, hojdačky, preliezkovú zostavu s dvomi šmykľavkami a betónovú plochu na loptové hry a basket.

Na záver sme neobišli ani najznámejšie detské ihrisko na Račianskom mýte, predovšetkým pre nás najzaujímavejšie hracie prvky – lezeckého slona, zatočenú šmykľavku a retro hojdačky.

Dostupnosť (parkovanie):

Najmä MHD  – električka č. 3 a 7 – zastávka Ursínyho.

Povrch:  Rôzne podľa ihriska a foto.

Občerstvenie: Áno. Viacero obchodíkov v okolí.

Plusy:

 • ľahká dostupnosť MHD
 • viacero ihrísk pri sebe
 • rôzne spektrum hracích prvkov

Mínusy:

 • vek niektorých hracích prvkov a preliezkových zostáv

 

 

Kontakt (adresa): Bratislava – Račianska ulica  26/B,  zastávka elekričiek “Ursínyho”
Okres: Okres Bratislava II – Nové Mesto, Bratislavský kraj
Prevádzkovateľ: MČ Nové Mesto, Urban Residence a Rezidencia Pri mýte
Webstránka (FB):
Otváracia doba, vstup (cenník): Celoročne, bezplatne.
GPS (LatLong): (48.162138, 17.125002), 48° 9′ 43.6968” N17° 7′ 30.0072” E
Dátum aktualizácie textu: 20. 03. 2022

 

 

 

  Poznámky (tipy):

  Share this...
  Share on facebook
  Facebook