Jedno z najoriginálnejších a najzábavnejších detských ihrísk má názov BRuNO family park a nájdete ho v Brne.

Pokojne si na jeho návštevu vyhraďte celý deň,  nebudete ľutovať. Areál má vnútornú aj vonkajšiu časť. Naviac, viacero adrenalínových atrakcií zaujme aj teenegerov a dospelých.

Návštevu si naplánujte počas teplých letných dní, kedy sa s radosťou schladíte v rozsiahlom vonkajšom vodnom svete. Na čo sa teda môžete tešiť?

Lezecký labyrint a najdlhší vnútorný tobogán v ČR: Vnútornú časť tvorí veľká hlavná hala, ktorá na jednej strane rastie do vyššieho komína. Až sem siahajú obrovské siete a preliezkové labyrinty, pomocou ktorých sa dostanete k obrovským šmykľavkám. Zatočený tobogán má názov Kloaka, má 20 m a je len menší bratom najdlhšieho tobogána s dĺžkou  38 m, ktorý sa začína v úctihodnej  výške  18 m. Prevádzku riadi semafor, vstup je od 4 rokov pre najodvážnejších.

Na vrchole nájdete vo výške 22 m presklenú vyhliadku – Čapí oko.

Súčasťou lezeckého labyrintu sú komíny, ktorými sa dostanete do výškových lanových tunelov, vtáčej búdky, dokonca na výškovú 25 m dlhú lanovku.

Podzemné nory: Komínmi sa dostanete do tajomnej siete podzemných priestorov – chodieb, rozpretierajúcich sa pod hlavnou halou. 

Bludisko: Tmavé bludisko Vás načisto domotá.

Vo vnútornej časti tiež nájdete: trampolínu, nafukovaciu skákaciu perinu, šlapacie škrečkové koleso, vysiaci banánový les, boulderovu lezeckú stenu, obriu hojdačku, stolný fotbal a nafukovaciu  chobotnicu.

Nájde te tu tiež 2 vybrané atrakcíe, ktoré sú z kapacitných dôvodov a potreby obsluhy spoplatnené sumou 20 KČ (0,78 EUR) – autodrom a vodné autíčka.

Hernička pre mláďata do 4 rokov: Táto hernička s kaviarničkou poteší nejednu mamičku s menším dieťaťom, zahrajú a oddýchnu si tu však aj staršie deti. Nájdete tu vkusne vybrané drevené kuchynky s vybavením, veľký baby bazén s guličkami a vzduchovou fontánkou na vystreľovanie guličiek, drevený domček so šmykľavkou a dielničku pre kutilov.

Vonkajšie vodné ihrisko a gezíry: Brunovu vodnú ríšu tvorí rozsiahla sieť vodných jazierok, kaskád, šmykľaviek, hatí, vodných kolies a bicyklov. Niekoľko samostatných vodných zostáv podnieťuje v deťoch technické myslenie a zručnosti. Gejzírové fontány zase osviežia menšie deti.

Zostava obrovských bocianích hniezd s obrími vajíčkami a dvomi šmykľavkami – dostanete sa k nej tiež netradične, ak objavíte tajný krtkov tunel pod šmykľavkou.

Bagjump: Zoskok a voľný pád do vzduchového vankúša má vekové obmedzenie (od 5 rokov pre zoskok z výšky 2 m). Atrakcia je spoplatnená.

Na vokajšom ihrisko tiež nájdete: závodný okruh na šľapacie motokáry (20 KČ), detské ihrisko pre menšie deti so zabudovanými trampolínami, šmykľavky, obrí kolotoč a veľké skákaciu perinu.

Dostupnosť (parkovanie):

Zábavný park nájdete v mestskej časti Slatina za kruhovým objazdom za nákupnými centrom. Parkovanie pre budovou zdarma.

Povrch:  Vnútro – gumená podlaha (povinné su ponožky), vonkajšía plocha je mäkký liaty gumový povrch (hodia sa šľapky)

Občerstvenie: Áno. Brasserie “Zobka” vo vnútri areálu je moderné rýchle občerstvenie, ponúka táckové menu a jedlá pre deti (napr. špagety a kurací vývar). Na druhom poschodí nájdete kaviarničku v herničke pre deti do 4 rokov.

Kontakt (adresa): Kigginsova 2 , Brno-Slatina, okres Brno
Prevádzkovateľ: IMOS facility, a.s.
Dátum vzniku: 2015.
Webstránka (FB): https://www.brunofamilypark.cz/
Otváracia doba: Po – Ne + sviatky: 9:00 – 20.00
Vstup (cenník):

Dospelý– Celý areál -So+Ne, sviatky a prazdniny: 369 Kč (14,44 eur)
Dieťa 4-18 rokov– Celý areál -So+Ne, sviatky a prázdniny:: 139 Kč (5,44 eur).

Znížené vstupné po 17:00, počas týždňa, deti do 4 rokov, cena samostatne iba na vnútorný areál – viď podrobne web stránku.

GPS (LatLong): (49.181124, 16.668199), 49° 10′ 52.0464” N16° 40′ 5.5164” E
Dátum návštevy: 26.6.2019

 

 

 Plusy:

  • Najdlhší vnútorný tobogán v ČR – má 38 m.
  • Zábava pre mladšie aj staršie deti  či dospelých.
  • Množstvo netradičných atrakcií (bludisko, podzemné nory, lanovka vo výške a pod.)
  • Rozsiahle vodné ihrisko.

Minusy:

  • Vonkajší povrch má zatiaľ pomerne málo tieňa, je v lete rozpálený, deťom preto pribaľte šľapky.
  • Nerezové vonkajšie šmykľavky (čapí hnízdo) sú v lete rozpálené a nie je ich možné využívať.

Poznámky (tipy):

Pri vstupe cez recepciu dostanete gumový náramok. Podobne ako na plavárni, slúži na otváranie skriniek, na platenie v reštaurácii a za niektoré spoplatnené atrakcie.

Areál má vnútornú časť a vonkajšiu časť, prechádzate medzi nimi podľa ľubovôle prístupom za reštauráciou (vedĺa autodromu a toaliet). Je potrebné sa však obuť či vyzuť v malej prechodovej miestnosti.

Pri letnej návšteve rátajte s neustálym presunom vašich detí medzi vnútornou a vonkajšou časťou. Bude sa Vám preto hodiť taška cez plece, kde si ponesiete plavky, uteráky, vodu na pitie a čiapky. V lete nezabudnite na ponožky pre vnútorné priestory a šlapky na vonkajšie plochy, ktoré sú v lete rozhorúčené a pália.

Do centra deti oblečte vhodne na šmykľavky – ideálne sú dlhšie legíny alebo tepláky.

Vlastné jedlo sa do centra nenosí.

V celok areáli je WiFi pripojenie zdarma.

Letná sezóna (otvorená vonkajšia časť) je spravidla od polovice apríla do októbra podľa priaznivého počasia.

Share this...
Share on facebook
Facebook