Cyklochodník Bernolákovo – Nová Dedinka

jan 12, 2019 | Cyklovýlet, Detské ihrisko vonkajšie

Nový cyklochodník vedie krásnym prírodným prostredím bezprostredne po ľavom brehu toku riečky Čierna voda. Začiatok má v centre Bernolákova, odkiaľ pokračuje cyklochodník popri toku 4,3 km až do Novej Dedinky. 

Nová Dedinka a Bernolákovo sa tak prepojili s už existujúcou cyklotrasou vedúcou do Ivanky pri Dunaji. Projekt výstavby bol financovaný z eurofondov, celková výška výdavkov predstavuje 784.716 eur.

Na trase sú vybudované 3 odpočívadlá s náúčnými tabuľami, venované sú rastlinstvu a živočíšstvu tohto krásneho miesta. Pri troche šťastia zahliadnete kačky, volavku, labuť či nutriu, ktorá sa tu v hojnom počte rozšírila.

V lete návštevníci a najmä mamičky s ďeťmi ocenia krásne staré stromy, ktoré vrhajú na trasu tieň.

Pre deti je však najdôležitejšie, že na začiatku i na konci trasy nájdu pekné detské ihrisko. V Bernolákove je to od roku 2018 nové detské ihrisko Žihadielko (pieskovisko, hojdačky, šmykľavky, kolotoč a preliezkové zostavy pre mladšie i staršie deti). V Novej Dedinke šikovné detské ihrisko s preliezkovou zostavou, lezeckými prvkami, hojdačkami aj hrazdami.

Dostupnosť (parkovanie):

Trasa začína v centre Bernolákova neďaleko železničnej stanice pri toku Čierna voda. Zaparkovať môžete napr. na ostrovčeku križovatky Hlavnej a Trnavskej ulice príp.  na Potočnej ulici v tesnej blízkosti cyklotrasy. V opačnom smere môžete zaparkovať pri futbalovom ihrisku (ul. Nábrežie Čiernej vody).

Povrch: Spevnená betónová cyklocesta. Trasa je vhodná pre odrážadlá aj cyklovozíky.

Občerstvenie: Priamo na trase nie je. V Novej Dedinke sa neďaleko cyklotrasy (pri futbalovom ihrisku) nachádza pizzeria Faustína, kde nájdete aj vonkajašie posedenie. V Bernolákove je tesne za železničním pricestím kaviareň so zmrzlinou, vonkajším posedením a malým detským ihriskom.

Stav: Trasa nová, udržiavaná, smetné koše.

Plusy:

  • Krásne prostredie. Tieň. Závetrie. Informačné tabule. Lavičky. Možnosť pozorovať prírodu.

Mínusy: 

  • Cyklochodník vedie bezprostredne popri Čiernej vode, preto dbajte na bezpečnosť svojich detí a správajte sa slušne a ohľaduplne voči ostatným návštevníkom.

 

Kontakt (adresa):

Bernolákovo – Tabaková ulica

Nová Dedinka – ul. Nábrežie Čiernej vody, Okres Senec.

Prevádzkovateľ: Prevádzkovateľ – obec Bernolákovo.
Zhotoviteľ: Projekt bol realizovaný firmou Swietelsky.
Dátum vzniku: November 2015.
Web stránka:
Vstup (cenník): Celoročne, bezplatne.
GPS (LatLong) Začiatok: N48 11.779 E17 18.316
Koniec: N48 10.848 E17 21.210
Dátum návštevy: 07/2019

 

Poznámky (tipy): 

Cyklotrasa je počas pekných dní plná nielen cyklistov, ale aj bežcov, korčuliarov, venčiacich psíkov a ich pánov, mamičiek s kočíkmi, detí na odrážadlách či kolobežkách. V takéto dni je potrebná zvýšená ohľaduplnosť všetkých návštevníkov tohto chodníka. 

Video z cyklotrasy:

Budovanie cyklotrasy: https://www.youtube.com/watch?v=BgM06OiGrYM

 

Share this...
Share on facebook
Facebook