Ako opísať niečo originálne a jedinečné? Pred návštevou hovorili všetky recenzie podozrivo to isté – musíte vidieť a neobíďte. Čo dodať – je to tak!

Ako sa dočítate na webstránke, Kovo Zoo je príbeh. Nielen príbeh odložených vecí, ktoré dostali ďalšiu šancu, ale tiež príbeh ľudí, ktorí im tu šancu vytvorili. Spoločnosť REC Group je (Recyklačné ekologické centrum) zaoberajúce sa od roku 1998 recykláciou.

Zvieracie exponáty začali postupne vytvárať jej zamestnanci a nadšenci. Rokmi zvieratá pribúdali a začali vznikať nové, odvážnejšie a väčšie diela. Tie si našli svoj domov v bývalom priemyselnom areáli cukrovaru.

Predstavte si hromadu starých podkov, z ktorých pod rukami zručných kutilov a zváračov vyrastie kôň v životnej veľkosti. Alebo statný slon vytvorený z vyrezaných plynových kotlov. Pri každom exponáte prekvapí prepracovanosť, originalita a umelecká hodnota.

Nájdete tu spolu takmer 500 zvierat, medzi nimi i 5 metrovú žirafu, ťavu, levy, medveďa, nosorožca, losa, zubra či veľrybu, všetko v životnej veľkosti.

Viac ako zoo, je tento priestor zábavným parkom, Dnes už kovozoo nie je len o kovozvieratách. Na rozsiahlej ploche nájdu deti jedinečné atrakcie:

Gumové bludisko – vytvorené z 2000 pneumatík, v ktorom naozaj zablúdite. Nahádzané obrie pneumatiky z traktorov zase slúžia ako veľké preliezacie ihrisko.

Muzeum veteránov – vnútorná expozícia historických áut a motocyklov;

Lietadlo L- 610 – vyradené lietadlo, ktoré si môžete prezrieť zvnútra, vedľa neho zaujmú bágre či hasičské autá;

Zvonkohra – zahrajte si na zvony či kovové tyče;

Vyhliadkové lávky – jednotlivé budovy areálu sú prepojené sieťou lávok, ktoré Vás zavedú aj na vyhliadkovú plošinu, z ktorej môžete pozorovať reálny život na šrotovisku.

Minizoo s kozičkami a malá vyhliadka na kopčeku.

Rozhľadňa Maják Šrotík a Loď Naděje – táto zďaleka viditeľná dominanta sa nachádza pred areálom spolu s malým detským ihriskom. Je dostupná zdarma bez vstupného. Výstup na ňu je náročný a dlhý, ale výhľad stojí za to.

Dostupnosť (parkovanie):

Parkovanie zdarma na parkovisku oproti majáku.

Povrch:  Betónové a tehlové chodníky, tráva, štiepka, piesok.

Občerstvenie: Áno. Bufet v závere prehliadky pri východe.

 Plusy:

  • Jedinečnosť a originalita.
  • Množstvo zábavných prvkov pre deti.
  • Umelecká hodnota.

Minusy:

 

Poznámky (tipy):

Počas celého roka prebieha v Kovo zoo zaujímavý sprievodný program. Počas Vianoc je tu vianočný betlehem v životnej veľkosti. Na Halloweena strašidelná záhrada a úlohy pre deti. V septembri si deti spolu s kováčmi môžu vytvoriť v netradičnej tvorivej dielničke svoj vlastný výrobok z kovu

Kontakt (adresa): KovoZoo Staré Město – REC Group s.r.o. Brněnská 1372, Staré Město, Česká republika.
Okres: Okres Uherské Hradiště, Zlínský kraj, Česká republika.
Prevádzkovateľ: REC Group s.r.o.
Dátum vzniku: Apríl 2012.
Webstránka (FB): https://www.kovozoo.cz/
Otváracia doba: NOV-MAR: 10:00 – 16:00

APR-JUN+SEP-OKT: 09:00 – 17:00

JUL-AUG: 09:00 – 19:00

Vstup (cenník): Celoročne. Denne aj počas sviatkov. Základné  vstupné v sezóne: 110 Kč dospelý (4,30 eur), 80 Kč dieťa od 3 rokov (3,15 eur). Komplet cennik viď fotky.
GPS (LatLong): (49.073524, 17.426120), 49° 4′ 24.6864” N17° 25′ 34.032” E
Dátum návštevy: 31.08.2019

 

 

 

 

 

Share this...
Share on facebook
Facebook