Zoo v meste Veszprém (Maďarsko) je obľúbenou destináciou výletníkov dovolenkujúcich na Balatone. Nachádza sa len 14 km od brehov jazera. V poslednom desaťročí prebehla rozsiahlou modernizáciou. Pri návšteve s deťmi by ste ju rozhodne nemali obísť.

Stručne by sa dala táto zoo charakterizovať ako veľmi moderná s množstvom prírodných prvkov z dreva a všadeprítomného piesku.

Africké ihrisko Savannah:  Nové ihrisko dostala zoo k 60-temu výročiu svojho založenia (otvorené v roku 2018). Na hektárovej ploche nájdete 25 originálnych herných prvkov – africkú dedinku s vyhliadkou, drevenú loď s originálnou lezeckou trasou po bedniach a najvýraznejší prvok – lietadlo s dvomi šmykľavkami. Celé ihrisko zdobia veselé inštalácie afrických zvierat.

Zvieratá: Krásny a moderný Elephant park s rozsiahlym výbehom je domovom 3 slonov. V centrálnej časti zoo zaujme obrovská plocha savanny,  kde spolu žijú žirafy, zebry, impaly či nosorožce.

Moderný Monkey house je domovom kolónie paviánov. Ojedinelé je aj rozsiahle Vtáčie hniezdo – 15 m vysoký prechodný pavilón s jazierkami, ktorý  je domovom plameniakov, ibisov a kačiek.

Moderný domov dostali aj tučniaci a tulene, bazény s pozorovacou presklenou stenou sú tu samozrejmosťou.

Dinopark: Najväčší dinosaurí park v Maďarsku bol otvorený v roku 2016. Je situovaný v príjemnom borovicovom lese, v kombinácii s pieskom sa naozaj cítite ako v praveku. V závere prehliadky dinoparku deti potešia interaktívne  aktivity – zahrajte sa na archeológov a z piesku su vyhrabte kostru dinosaura. Nájdete tu aj 2 dinosary na preliezanie a fotenie.

Dostupnosť (parkovanie):

Zoo nájdete v okrajovej časti Veszpremu. Ten sa nachádza len 14 km od najbližšieho mestečka pri jazere Balaton – Balatonalmádi.

Parkovanie na parkovisku pred zoo zdarma.

Povrch:  Pripravte sa na všadeprítomný piesok – na cestičkách, povrch ihriska aj vo výbehoch zvierat

Občerstvenie: Áno. Občestvenie nájdete hneď pri hlavnom vchode pri detskom ihrisku a v dinoparku, zmrzlinu pred vstupom do dinoparku.

Plusy:

  • Jedinečné a originálne detské ihrisko.
  • Rozsiahle výbehy pre zvieratá, pekné drevené ohrady.

Minusy:

  • Všade prítomný piesok potrápi aj vaše sandále a chodidlá.
  • Nedostatok tieňa na detskom ihrisku. 

Poznámky (tipy):

Kontakt (adresa):
Dátum vzniku: 1958.
Webstránka (FB): http://www.veszpremzoo.hu/
Otváracia doba: Hlavná sezóna: 1. 5. – 31.09.: Po – Ne: 9:00 – 18.00
Vstup (cenník): Dospelý– 3300 HUF (10 eur), Deti 2-18 rokov: 2300 HUF ( 7 eur). Kombinovaná vstupenka 2 dospelí+2 deti: 10200 HUF (31 eur).
GPS (LatLong): (49.181124, 16.668199), 49° 10′ 52.0464” N16° 40′ 5.5164” E
Dátum návštevy: 07/2019

 

 

Share this...
Share on facebook
Facebook