Pokiaľ sa obávate, že história a zámocké záhrady nebudú Vaše malé dieťa baviť, vydajte sa na zámok Schloss Hof kúsok za našimi hranicami.

Budete prekvapení koľko zábavy tu nájdete:

Veľkostatok – budovy po ľavej strane od vstupu do zámku ukrývajú zábavu pre všetky deti – nájdete tu pekné detské ihrisko, vodné ihrisko aj kontaktnú zoo. V bývalej stajni si deti môžu zajazdiť na drevených dvojkolesových tátošoch (odrážadlách) cez malé drevené prekážky. Poteší aj bludisko zo slamených kociek umiestnené za stajňou. V rámci ihriska nájdete kolotoč, lanovú vežu aj šmykľavku, vodné ihrisko pozostáva z vodnej pumpy, voda sa cez  kaskádu zo sudov vylieva do piesku, kde tvorí jazierka a potôčiky.

Zámok – Špeciálna detská prehliadka (pre deti 4-10 rokov) v slovenskom jazyku sa koná každú nedeľu  o 15:00 hod. Cena na dieťa je  3,- € (doprevádzajúca osoba zdarma). Zámok si môžete prezrieť aj bez sprievodcu.

Zvieratá – Zámok Schloss Hof je domovom koní – lipicánov, ale aj vzácnych barokových bielych oslíkov s modrými očami. V ohradách nájdete tiež dromedáre, poníky, štvorrohé kozy, pávy, ovce a sliepky.

Hra -Zážitkový okruh – Služka Johanna či paholok Paul Vás zavedú na 6 herných stanovísť, na ktorých zbierate čísla do hernej karty. (Inštrukcie v slovenčine nájdete pri pokladni).

Barokové záhrady sú pastvou pre oči od jari do jesene. V kvetinových záhonoch nájdete vysadených 35 tisíc kvetov a jarných cibuliek. V časti za veľkostatkom Vaše zmysly poteší bylinková, ružová, ale aj vzorne udržiavaná úžitková záhrada. V pôvodných skleníkoch vyhrievaných horúcou parou dodnes zimujú exotické palmy.

Dostupnosť (parkovanie): 

Pred zámkom nájdete niekoľko bezplatných parkovísk, záleží len na hodine vášho príjazdu, ako ďaleko od zámku sa Vám podarí zaparkovať. Dostupnosť autom či vlakom (zo zastávky Marchegg je zabezpečené kyvadlová doprava) je pekne opísaná na webstránke zámku.

Zároveň sa sem môžete poľahky dostať aj peši či na bicykli priamo cez Cyklomost Slobody v Devínskej Novej Vsi. Počas letnej sezóny je cez víkendy a štátne sviatky (pracovné voľno) otvorená aj Moravská brána (zadný vchod do zámku), ku ktorej táto trasa vedie. Trvanie cesty je cca cca 30 minút (pešo) alebo 5 minút na bicykli. Vstup s bicyklami je do areálu zakázaný, dajú sa však uzamknúť na stojanoch pred vstupom.

Povrch:  Kamienkové cestičky, tráva, piesok pod detským ihriskom.

Plusy:

 • Detské ihrisko v tieni.
 • Pekné vodné ihrisko. Nezabudnite si však pribaliť náhradné oblečenie.

Minusy:

 • Vyššia cena vstupného.

 

 

 

Kontakt (adresa): Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof, Rakúsko.
Okres: Dolné Rakúsko, Rakúsko.
Prevádzkovateľ: Spoločnosť Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsgesellschaft (SKB).
Web stránka: https://www.schlosshof.at/sk/
Vstup (cenník): Letná sezóna: Dospelý 15 eur, dieťa 6-18 rokov 9 eur, rodima 2 + max 3 – 34 eur.
Zimná sezóna: Dospelý 13 eur, dieťa 6-18 rokov 8 eur, rodima 2 + max 3 – 39 eur.
Klasická prehliadka s výkladom (detská prehliadka) – 3 eurá. Deti do 6 rokov zdarma.
Vstup so psom zakázaný.
Otváracia doba: Zimná sezóna: 19. NOV – 14. MAR: 10:00 – 16:00
Letná sezóna: 15. MAR – 17. NOV: 10:00 – 18:00.
GPS (LatLong): (48.214963, 16.935909),48° 12′ 53.8668” N, 16° 56′ 9.2724” E
Dátum návštevy: 09/2017

 

 

  Poznámky (tipy):

  Tématické prehliadky pre školské a predškolské skupiny Vám pripravia na mieru v slovenskom jazyku.

  Prehliadky v slovenskom jazyku – každú nedeľu o 11:30 a 13:30. Inak je možné si zapožičať audiosprievodcu aj v slovenskom jazyku.

  Zaujímavé informácie venované turizmu v Dolnom Rakúsku pozdĺž rieky Dunaj nájdete na stránke: https://www.donau.com/sk/dunaj-dolne-rakusko/.

   

   

   

  Share this...
  Share on facebook
  Facebook