Nákupné centrum Olympia Brno, nachádzajúce sa nedaľeko diaľnice smerujúcej z Bratislavy, je aj na Slovensku pomerne známe. Málokto však tuší, aká zábava (nielen pre deti) sa ukrýva hneď za ním. Celý športovo-rekreačný areál, ktorý dostal názov Olympia park, je otvorený už od roku 2010.

Rozsiahle detské ihrisko: Nájdete v ňom viaceré vydarené herné prvky známej dánskej spoločnosti Kompan  – tulipánový kolotoč, lanovku, veľkú hojdaciu sieť, trojitú lezeckú vežu, supernovu (kruh na stabilitu, po ktorom sa kráča), lezecká zostavy so šmykľavkou, bager v piesku, vodné ihrisko, malé vodné ihrisko v piesku a ďalšie.

Parková železničná dráha:  Pre verejnosť je otvorená od mája do októbra vždy cez víkend a sviatky od 10:00 – 18:00. Na trati nepretržite premávajú 3 rozdielne vlakové súpravy. Jazda trvá cca 15 minút, cena 1 jazdy je 50 Kč/osoba. Trať má 1450 m. Dráhu prevádzkuje Společnosť moravských parkových drah.

Obrovská lezecká stena:  S výškou 18 m ide o najväčšiu vonkajšiu lezeckú stenu v strednej Európe. Je však určená pre skúsených lezcov, pričom začiatočníci si môžu zakúpiť lezecký kurz. Pre rodičov s deťmi je vhodný zoznamovací 2-hodinový rodinný kurz. Viac na:   http://www.klajda.cz/olympia/.

Korčuliarska dráha: 1,3 kilometrový okruh je vyhradený výlučne pre korčuliarov a prechádza celým areálom.

Bezprostredne za areálom naviac prechádza cyklotrasa vedúca pozdĺž rieky Svitavy a Svratky (viď poznámky).

V areáli stoja za zmienku parkové úpravy – poznávanie stromov, niektoré oblasti sú dokonca vytvorené ako mokraďové. Naviac je park doplnený o netradičné a zábavné umelecké inštalácie. Deti poteší napríklad drevený les, obrie vajce, drevené ovečky, tichá pošta a ďalšie.

Dostupnosť (parkovanie): Pohodlne zaparkujete priamo pri detskom ihrisku (nachádza sa tu zadný vchod do OC Olympia). Na kruhovom objazde pri OC je potrebné sa vybrať v smere na “Kika nábytek”, ihrisko je ukryté za ním.

Povrch: Tráva, kamienkové cestičky, zámková dlažba, asfaltová dráha pre korčuliarov.

Občerstvenie:  Áno. Bufet priamo na ihrisko ponúka tradičné jednoduché či vyprážané jedlá – párok v rohlíku, langoš, toasty, hranolky, klobásku či  limonádové nápoje. Súčasťou bufetu sú aj čisté toalety. Občerstvenie a toalety aj v OC Olympia.

Plusy:

  • Vyrastené stromy poskytujú dostatok tieňa.
  • Korčuliarska dráha či parková železničná dráha.
  • Toalety, bufet aj pitná fontána.
  • Viacero zaujímavých umeleckých inštalácií v parku (napr. tichý telefón, obrie vajce či drevený les,..).

Minusy:

  • Vodné ihrisko má zlý odtok a spádovanie, stojatá voda následne vytvára šmykľavý betónový povrch, hrozí pošmyknutie.
  • Nepríjemný kamienkový povrch na detskom ihrisku.

 

Kontakt (adresa): OC Olympia, U Dálnice 777, Modřice, Brno, okres Brno Česká republika.
Prevádzkovateľ: Společnost Olympia Brno s.r.o.
Dátum vzniku: Máj 2010.
Web stránka: https://www.olympia-centrum.cz/
Vstup (cenník): Celoročne. Bezplatne.
Otváracia doba: Podľa prevádzkového poriadku:  Apríl – október: 9:00  – 22:00.
GPS (LatLong): (49.139994, 16.629064), 49° 8′ 23.9784” N16° 37′ 44.6304” E
Dátum návštevy: 23.06.2019

 

 

Poznámky (Tipy):  

Bezprostredne za areálom naviac prechádza cyklotrasa vedúca pozdĺž rieky Svitavy a Svratky. Ak sa vyberiete v smere do mesta popri rieke Svratka, narazíte za 3,3 kilometra na zaujímavý športový areál Komec s vyhliadkovou vežou, skateparkom, občerstvením a ihriskami. Kúsok odtiaľ sa tiež možno osviežiť v prírodnom biotopovom kúpalisku Brno – jih.

Počas návštevy Českej republiky nezabudnite na detské pasy.

Share this...
Share on facebook
Facebook