Pumptrack dráhy pre deti v okolí Bratislavy

jan 8, 2019 | Cyklovýlet

Pumptrack je dráha vybudovaná z vĺn a klopiek tak, aby cyklista zdokonaľoval svoje zručnosti a vďaka “pumpovaniu” (práci celého tela) nemusel šliapať do pedálov.

Určená je spravidla pre všetky vekové kategórie a nielen pre bicykle (odrážadlá). Na asfaltovom povrchu si zajazdíte aj na kolobežke, kolieskových korčuliach, skateboarde či na inom vozítku.

Nezabúdajte, že povinnou výbavou každého jazdca je minimálne bezpečnostná prilba. Odporúčame však aj chrániče kolien a lakťou.

Tu je 8 zaujímavých tipov, kde si s deťmi zajazdíte v okolí Bratislavy:

1. Pumptrack Lesopark Vrakuňa

 

Jedna z prvých pumptrack dráh v našom hlavnom meste vznikla v roku 2016 vo Vrakunskom lesoparku vďaka OZ Pedál a Mestskej časti Vrakuňa.

Povrch je prírodný – hlina (Pozn: Od roku 2020 asfalt). Trasa je určená pre začiatočníkov aj pokročilých. Pumptrack je voľne dostupný, bez oplotenia, v tieni stromov.

Výhodou je umiestnenie v rekreačnom areáli lesoparku s detským a workoutovým ihriskom či blízkosť neďalekej cyklotrasy vedúcej pozdĺž Malého Dunaja. 

Viac sa o tejto lokalite dočítate TU.

2. Zochova chata – Piesok (Modra)

 

Vydarený pumptrackový areál z dielne Filipa Polca nájdete od októbra 2017 kúsok za hlavným parkoviskom na Zochovej chate – Piesok.

Má prijemný asfaltový povrch. Zvládnu ho všetky vekové kategórie, dokonca aj najmenšie deti na plastových motorkách, pokiaľ je dráha prázdna:) Z pohľadu bezpečnosti je však vhodné striedanie dospelých a detí na dráhe a návšteva mimo víkendu.

Areál je oplotený, otváracia doba je v lete počas letného času 8:00 – 20:00, zimný čas 8:00 – 18:00.

Viac informácii o tejto lokalite nájdete v tomto článku.

3. Bambi line v Petržalke

 

Ďalší projekt z dielne OZ Pedál nájdete na známej bikrosovej dráhe na Haanovej ulici v Petržalke pri lesíku.

Revitalizácia celého areálu je v procese finálneho získavania finančných prostriedkov, ale už dnes si môžete zajazdiť na novom šikovnom malom pumptracku s názvom bambi line.

Povrch je asfaltový. Areál nie je oplotený, parkovať môžete kúsok od pumptracku. Treba počítať s vysokou návštevnosťou.

Viac o projekte sa dočítate na stránke OZ Pedál.

4. Pumptrack Čierna voda – Lúčny koník

 

Od roku 2016 si môžete zajazdiť aj na neďalekej Čiernej Vode, kde vyrástla nová rekreačná lokalita s detským ihriskom, trávnatou plochou, malým jazierkom a BMX/pumptrack dráhou. Táto oblasť dostala názov podľa najvýraznejšieho prvku – originálnej drevenej preliezkovej šmykľavky v tvare lúčneho koníka.

Areál nie je oplotený, povrch je hlinený. Plocha pumptracku je často premokrená a zarastená, absentuje údržba trasy.

Viac sa o detskom ihrisku a tejto lokalite dočítate TU.  

5. Pumptrack Stupava – Kaštieľsky park 

 

Pumptrack vybudovaný pre deti nájdete v známom Stupavskom Kaštieľskom parku pri občerstvení Plecháč. V areáli tiež poteší lanovka, U-rampa aj zapustená trampolína.

Povrch je hlinený. Areál je voľne dostupný na vlastnú zodpovednosť.

Viac foto z Kaštieľskeho parku nájdete TU.

6. Pumptrack Viničné

 

Novinka od leta 2021 poteší malých i veľkých. Pumptrack nájdete v centre obce Viničné pri hlavnej ceste.

Povrch je betónový, areál je voľne dostupný.

 

7. Pumptrack Slovenský Grob

 

Pomerne rozsiahly pumptrack vyrástol v lete 2022 aj v Slovenskom Grobe pri futbalových ihriskách. Na výber máte až tri okruhy rôznej obtiažnosti.

Povrch je betónový, areál je voľne dostupný.

 

8. Pumptrack Vajnory

 

Od roku 2022 nájdete nový asfaltový pumptrack so zábavnými klopkami aj vo Vajnoroch za bývalou pizzeriou Alviano. V zimných mesiacoch poteší vybudované osvetlenie.

 

8. Ďalšie:

 

Z nových pumptrackov sa môžu nadšenci tešiť aj v Podunajských Byskupiciach na Latorickej ulici či na Talichovej ulici v Dúbravke.

 

Share this...
Share on facebook
Facebook