Prístav Petrov nájdete na Baťovom kanáli v Českej republike kúsok za našimi hranicami.

Pokiaľ sa nachádzate v regióne, alebo tadiaľto práve prechádzate, určite sa tu zastavte. Z Bratislavy sa sem však poľahky dostanete autom za viac ako 1 hodinu po diaľnici.

Nájdete tu:

Moderný prístavPrístav Petrov je najväčší a najmodernejšícm prístavom na kanáli. V prístave sa nachádza 47 miest pro kotvenie plavidiel. Prístav zároveň poskytuje možnosť prenájmu motorových lodí rôznej kapacity. K dispozícii je nákladný žeriav pre spúšťanie a vyťahovanie lodí na súš.

Organizované plavby – pokiaľ si na dlhšiu či samostatnú plavbu netrúfate, odporúčam polhodinovú výletnú plavbu, rodinné vstupné (2+2) Vás vyjde na 400 Kč – 15 eur. K dispozícii sú aj detské plávacie vesty. Loď vyráža v sezóne o 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00.

Plavebná komora – preplav lodí komorou je pre deti aj pre dospelých vcelku zaujímavé predstavenie.

Detské ihriská a občerstvenie -nájdete tu 2 menšie ihriská ako aj reštauráciu s občerstvením a vkusnú kaviareň na vode (s detskými hračkami). Detičky poteší aj zvieratko – oslík.

Cyklochodník – pokiaľ ste si so sebou zabalili aj bicykle, cyklostezka Vás po 4-och kilometroch popri kanáli v príjemnom tieni lesa zavedie až do Strážnice. Tu nájdete Skanzen ľudovej architektúry v Strážnici (priamo pri kanáli) s príjemnou reštauráciou. Vydať sa môžete aj opačným smerom k prístavu Sudoměŕice alebo do slovenského prístavu v Skalici (cca 5,3 km) a ďalej.  Na cestu späť môžete využiť pravidelnú lodnú linku (aj s bicyklami) premávajúcu medzi Skalicou a Strážnicou.

Dostupnosť (parkovanie):

Z hlavnej cesty Vás do prístavu navedie informačná tabuľa. Bezplatné parkovacie miesta v prístave, nie je ich tu však veľa.

Povrch: Tráva, piesok.

Občerstvenie: Áno. Občerstvenie a kaviareň na vode.

Stav: Udržiavané, čisté ihrisko.

Plusy:

  • Príjemný rekreačný areál.

Mínusy: 

  • Nedostatok tieňa na detských ihriskách.

Poznámky (tipy): 

Na okraji obce Petrov sa nachádza vyhľadávaná pamiatková rezervácia ľudovej architektúry – súbor 63 vínnych pivníc Plže. Je tu samozrejme možné vínko aj ochutnať. Do uličky Vám poľahky navedú smerovníky z hlavnej cesty. Viac info na stránke obce: https://www.obec-petrov.cz/plze.

Informácie o cyklotrasách s podrobnou mapou nájdete tu: http://www.cyklo-jizni-morava.cz/.

V Skanzene ľudovej architektúry v Strážnici sa pripravte na fakt, že v mesiacoch 05, 06, 09 a 10 prebiehajú prehliadky iba so sprievodcom. S menšími deťmi si tak nemôžte určiť tempo prehliadky a pri dlhšom výklade sa deti môžu nudiť a vyrušovať. Odporúčame preto návštevu v mesiaci júl a august alebo počas detských akcíí (napr. 26.5. 2019 Z pohádky do pohádky).

Kontakt (adresa): Přístav Petrov, Petrov 525, 696 65, Česká republika.
Okres: Okres Hodonín, Morava.
Prevádzkovateľ: PUZA s.r.o. (Ředitelstvím vodních cest pověřený správce přístavu Petrov).
Zhotoviteľ: Projekt spracoval Sudop Praha a.s., stavbu realizovala Labská strojní a stavební společnost s.r.o. Celkové náklady predstavovali 35 mil. Kč, financoval Státní fond dopravní infrastruktury.
Dátum vzniku: 2015.
Web stránka: http://www.batuvkanalpetrov.cz/
Vstup (cenník): Bezplatný vstup. Sezóna od 1.5. od 30.9.
Otváracia doba: MÁJ a SEP: Po – Štv: 9:00 – 11:00, 14:00 – 17:00, Pia – Ne: 9:00 – 18:00.
JUN – AUG: Po – Ne: 9:00 – 18:00.
GPS (LatLong) (48.886932, 17.272967), 48° 53′ 12.9552” N, 17° 16′ 22.6812” E.
Dátum návštevy: 05/2018

 

 

 

 

Dokonalé prebádanie tohto regiónu  a zároveň netradičnú dovolenku na vode si  rozhodne užijete  ak si prenajmete pojazdný hausgót na celý týždeň. Je to v podstate pojazdný domček na vode s ubytovaním, kuchynkou aj toaletou. Kapacita je 6-8 osôb s možnosťou prepravy aj bicyklov. Hausbót je vraj bezpečný aj pre menšie deti a psy, riadiť sa ho naučíte po zaškolení. Pre veľký záujem sú však  už dnes takmer všetky hausbóty na nasledovnú sezónu rezervované

Viac info na: https://www.pronajemhausbotu.cz/.

 

 

Share this...
Share on facebook
Facebook